internal header image

אמנת השירות – המכביה ה-20 יולי 2017

 אמנת השירות – המכביה ה-20 יולי 2017

Amir Peled

Chairman
Maccabiah
Chairman's message...
 אמנת השירות – המכביה ה-20 יולי 2017

Uriel Menachem

HQ Director
Maccabiah

ברוכים הבאים, אנו מתכבדים להעביר אליכם את אמנת השירות שהמכביה ה-20 חרטה על דגלה במטרה להפוך את השהות שלכם בישראל בתקופת המכביה לחוויה בלתי נשכחת.
המכביה, אירוע הספורט השלישי בגודלו בעולם והמפגש היהודי ציוני החשוב ביותר, תספק למשלחות ולאורחים אירוח בבתי מלון טובים שיציעו מגוון שירותים רחב, תחרויות ספורט ב-40 ענפי ספורט במתקנים מתקדמים בכל רחבי הארץ, טיולים, אירועים, מסיבות, תכנית חינוכית, ביקור בבסיסי צה"ל ומערך היסעיים שישלים את החוויה הצפויה לכם.
מטרת המסמך הינה להגדיר את השרות לו אנו מתחייבים והוא מהווה את השיח המשותף ביננו עליו מושתת המכביה.
אנו מקווים ומאמינים שמסמך זה יסייע לכם בעת שהותכם בארץ בתקופת המכביה וחשוב מכך, שאכן תהיה זו בעבורכם חוויה ספורטיבית, תרבותית וציונית בלתי נשכחת.


אמיר פלד – יו"ר המכביה
אורי מנחם – רמ"ט המכביה

 1. כללי:

                                 א.         המכביה תתקיים באופן רשמי ומלא בין התאריכים 04-18/07/2017, כאשר חלק מהשירותים שהמכביה מספקת יינתנו בתיאום מראש למשלחות שיגיעו לתוכניות קדם-מכביה (מחנות מקדימים).

                                 ב.         במכביה 4 קטגוריות של ספורטאים: מאסטרס (Masters), מכביה פתוחה (Open), נוער (Juniors) ופרה-אולימפי (Para-Olympics). כל קטגוריה תקבל שירות בהתאמה לצרכיה הייחודיים בכל אחד מם התחומים: אימונים, תחרויות ספורט, לינה, שירותי תחבורה, אירועי תרבות ופנאי, טיולים וזמן פנוי.

                                  ג.          ראש/נציג משלחת מתחייב להסדיר את התשלום עבור המשלחות שלו לפני תחילת המכביה, לא ימסרו תגים למשלחת במידה ולא יוסדר תשלום זה.

 1. רישום: לקראת המכביה ה-20 עודכנה מערכת הרישום ה-MaccStar, שתשמש את כל רבדי המכביה החל משלב הרישום וכלה בתפעול השוטף במהלך המכביה. לאחר הרישום הראשוני במערכת על ידי המשלחת, תקבל כל משלחת אפשרות לעדכן את פרטי המשתתפים. בירורים, עדכונים ופתרון בעיות יעשו באמצעות ראשי המשלחות אל מול משרד הרישום של המכביה שמרכז את כל הנתונים ועיבודם. במערכת המקסטאר יתבצע הרישום עם כל פרטי המשתתפים, כולל פרטי טיסות ההגעה לישראל וחזרה לארצות המוצא. על סמך נתונים אלו מתבצעים השיבוצים לתחבורה, משחקים, לחדרי המלון ולטיולים. באחריות המשלחות לדייק בפרטי המשתמשים ולהעביר למשרד הרישום מוקדם ככל שניתן. יש להקפיד על מילוי הפרטים הרלוונטים כולל סוגי מזון מיוחדים ורגישויות.

לקראת פתיחת המכביה יפתח משרד רישום בכפר המכביה אשר ינהל את תהליך קליטת המשלחות, כולל הנפקת תגי זיהוי.

 1. אתר האינטרנט של המכביה: באתר האינטרנט של המכביה שכתובתו ניתן למצוא מידע רב אודות המכביה, מידע המיועד למשתתפים (ענפים, קוד התנהגות וכו'), מידע על המשלחות וההיסטוריה שלהן במכביה, מידע למבקרים בישראל. בהמשך יכלול האתר גם את תכנית המשחקים (לאחר גיבושה הסופי עם סגירת תהליך הרישום), ובזמן המכביה גם דיווח ישיר על התוצאות והסטטיסטיקה של המשחקים הענפים השונים בזמן אמת (live scoring). בעמוד הפייסבוק של המכביה (Maccabiah
 1. אפליקצית מוביל: המכביה מתוכננת להעמיד אפליקציה לשימוש המשתתפים והקהל הרחב. האפליקציה תהיה מעודכנת בזמן  אמת  ותכיל מידע אודות תחרויות, מתקנים, תוצאות וכו'. כמו כן, משתמשי האפליקציה יוכלו לעקוב אחר שחקני המשלחות.

במהלך היום יגיעו עד 3 הודועות בדחיפה על אירועים ופעילויות מרכזיות.

האפליקציה תאפשר הפנייה ממערכות ניווט לאתרי המכביה השונים (מתקני תחרויות, בתי מלון, אירועים וכו').

 1. מחנות מקדימים (Pre-Camps & Israel connect programs): למשלחות אשר מגיעות לישראל מספר ימים לפני תחילת המכביה לשם קיום מחנות מקדימים, המכביה מסייעת למשלחות בקבלת שירותים (בתשלום) על פי דרישה ובתיאום מוקדם עם המכביה ללא התחייבות. האחריות לקיום המחנות המקדימים הינה של המשלחות עצמן. עם זאת, המחנות המקדימים השונים מתואמים ופועלים על פי הנחיות אגף בב"ר (בטחון, בטיחות ורפואה) בדיוק כמו במכביה עצמה: המלונות, התחבורה, האבטחה, מקומות הבילוי ומגרשי הספורט נבדקו, ופועלים תחת רישוי וכחוק.
 1. ביטוח: במהלך כל ימי המכביה והמחנות המקדימים יהיה כיסוי של  ביטוח רפואי לכלל המשתתפים לפי חוק הספורט בישראל המספק כיסוי מלא של כל הספורטאים והמלווים מחו"ל וכיסוי מלא של הספורטאים מישראל. הביטוח הוא בפני תאונות ספורט - כיסוי ביטוחי בעת ביצוע פעילות ספורטיבית כולל בדרך לאירוע וחזרה. בנוסף המשתתפים יכוסו בביטוח בריאות שיזכה אותם בטיפול רפואי במרכזים רפואים קהילתיים ובתי חולים שבהסכם והטסה רפואית במקרה של פציעה בחשרה לארץ המוצא. פרטים נוספים ניתן לקבל דרך ראשי המשלחות.
 1. ביטחון: סידורי הבטחון יתואמו מול משטרת ישראל לרבות תאום מול גופי ההצלה והחרום. במידת הצורך וע"פ מידע מודיעני בזמן אמת יתוגברו סידורי אבטחה בסיוע משטרת ישראל וחברות האבטחה שנשכרו לאבטחת אירועי המכביה ה- 20. כל פעילות המכביה תתואם מול גופי בטחון הפנים (משטרת ישראל) באמצעות פקודת מבצע יעודית, הכוללת התייחסות לסידורי האבטחה, הרפואה והבטיחות בפעילות ובנוסף לאלה מתקיים תאום שוטף  מול צה"ל.
 1. בטיחות: המכביה דואגת לביטחותם של כלל משתתפיה. לשם כך הוקמה מחלקת בטיחות הכוללת אנשי מקצוע מוסמכים בתחום. על מנת להבטיח סידורי בטיחות קפדניים נבדק רישוי תקף של כלל אתרי הקבע והאתרים הזמניים בהם מתקיימת פעילות המכביה ע"פ תקנים תקפים של הרשויות המוסמכות, לרבות אישורי בטיחות רלוונטיים, אישורי משרד הבריאות וכיבוי אש. תהליכי הבטיחות יכללו פעולות מניעה בקרה בזמן אמת ורגולציה של מחלקת הבטיחות באגף בב"ר.
 1. רפואה: לכל אתר בו מתקיימת פעילות מכביה, יותאם מענה רפואי מתאים בהתאם לסוג האירוע, מספר המשתתפים, זהות המשתתפים, סוג הפעילות וכו'. המענה יכלול טיפול ראשוני במקום, פינוי וטיפול לבתי החולים הסמוכים, בתיאום עם המשלחת. באחריות המשלחת ליידע את המשפחות.
 1. תג זיהוי: לצורך זיהוי משתתפי המכביה יינתן לכל משתתף תג זיהוי עם מספר זיהוי חד חד ערכי. תג זה יאפשר בהקשר הביטחוני תנועה חופשית של המשתתף באתרי הפעילות של המכביה, כניסה לאירועי המכיבה השונים ולחדרי האוכל. התג יכלול את מספרי החרום המשרתים את משתתפי המכביה לרבות משטרת ישראל ומד"א.
 1. תחבורה במהלך המכביה: מערך התחבורה של המכביה נבנה על פי הסטנדרט האולימפי. מערך ההיסעים מיועד לתת מענה לכלל משתתפי המכביה הזכאים להיסעים (העונדים תג מכביה) במהלך ימי המכביה. המענה ניתן לכל תחומי הפעילות במכביה – ספורט (תחרויות ואימונים), קהל במשחקים ,פנאי, תרבות וטיולים.

                                 א.         במהלך ימי המכביה יופעל מערך היסעים בתצורת 'הלוך ושוב' בזמנים קבועים (Shuttles) מותאם לכל אחת מהקטגוריות המשתתפות במכביה.

                                 ב.         מערך ההיסעים יפעל בין כפרי האירוח למגרשי הספורט הרלוונטיים לכפר אירוח  (ענפים שלנים בו בלבד) ובין כפרי האירוח השונים באותה העיר. בנוסף, יופעלו הסעות בין תל אביב וירושלים (ארבע פעמים ביום בשעות קבועות מירושלים לת"א ובחזרה לצורך הסעת אוהדים ומשתתפים החפצים לבלות בת"א או בירושלים).

                                  ג.          הסעות למשחקים ולאימונים ובחזרה יצאו בלוחות זמנים קבועים בהתאם לתכנית המשחקים. לוחות הזמנים של ההסעות יפורסמו במקום בולט בכל מלון ואתר תחרויות. במידה וישנם משתתפים אחרים המעוניינים להגיע לתחרויות ספורט כצופים, יתאפשר להם לעלות על מערכת ההיסעים על בסיס מקום פנוי. למען הסר ספק, בעת עלייה על הסעה אל או מאתר תחרויות תינתן עדיפות למשתתפים שהתחרו בפועל באותו אתר תחרות.

                                 ד.         הובלת ציוד חריג שאינו נכנס לתא המטען באוטובוס כגון אופניים תתאפשר רק בהודעה ובתאום מראש, למעט בתחרויות מתוכננות (רכיבה,אפניים וטריאתלון).

                                 ה.         הנסיעה בתחבורת המכביה תתאפשר רק לבעלי תג זיהוי מכביה.

                                  ו.          משתתפי המכביה זכאים לנסיעה חופשית ברכבת הקלה (סיטי פס) בכל רחבי ירושלים בתמורה להצגת תג משתתף.

 1. קליטה בנתב"ג: המפגש של המשתתפים עם המכביה יחל כבר בשדה התעופה, שם יקבלו את פני המגיעים צוותי מכביה. תפקידם של צוותים אלו לסייע בידכם ולהקל את תהליכי הכניסה לישראל ואיתור המזוודות. צוותים אלה יפגשו אתכם באולם הנכנסים בסמוך למסועי המזוודות ויכוונו אתכם אל חניון האוטובוסים, משם תצאנה ההסעות לבתי המלון השונים.

הקליטה בנתב"ג מתבצעת בתאריכים 3-5/7/2017 למעט קליטה ייעודית למשלחות המגיעות למחנות מקדימים (& Israel connect programs Pre-Camps) לישראל.

 1. כפרי האירוח (בתי מלון):

                                 א.         משתתפי המכביה יתארחו בכפרי אירוח ויקבלו את השירות כמקובל במלונות בישראל בכלל ובמכביה בפרט. טיב והיצע השירותים בכפר יהיו בהתאם לקטגוריות המכביה השונות ובכולם מובטחת חווית אירוח איכותית ומתעלה על ציפיות האורחים.

                                 ב.         שיבוץ הספורטאים בחדרים, תהיה באחריותם הבלעדית של ראשי המשלחות במועד EF3 טרם פתיחת המכביה.

                                  ג.          כל עזיבה מוקדמת חייבת בהודעה מראש למנהל הכפר.

                                 ד.         קליטה בבתי המלון (צ'יק אין) ב-04.07.2017 לאורך כל שעות היממה.

                                 ה.         עזיבת בתי המלון ב- 18.07.2017 עד השעה 11:00.

                                  ו.          בקשות מיוחדות של המשלוחות לחדרים נוספים כגון מרפאות, ינתנו על בסיס זמינות חדרים במלון ובתשלום.

                                  ז.          מהמשתתפים נדרשים כללי התנהגות הולמים, כולל שמירה על החדרים, מתקנים וציוד המלון.

                                 ח.         משתתפים אשר עוזרים מסיבותיהם הם את המלון מחוייבים להודיע לצוות הכפר מוקדם ככל האפשר.

                                 ט.         אקסטרות -

 1. לא תתאפשרנה שיחות טלפון יוצאות מחדרי הכפר (למעט שיחות פנים). 
 2. המיני בר במרבית הכפרים יהיה ריק. בכפרים בהם המיני בר מלא (מלונות Masters בעיקר) יחויבו המשתתפים בגין שימוש.
 3. שירות חדרים או כל שירות אחר בתשלום באחריות המשתתפים ובתשלום נפרד אל מול המלון.
 4. במרבית הכפרים קיים שירות אינטרנט אלחוטי בשטחים הציבוריים. בחלק מהכפרים השירות קיים גם בחדרים.
 5. שירותי כביסה יינתנו בכל מלון בתשלום או באמצעות מכונת כביסה אוטומטית בסמיכות למלון.
 6. בכל בתי המלון יש בריכות שחייה, בחלקם חוף ים.

                                  י.          צוות הכפר - בכל כפר אירוח קיים בנוסף לצוות המלון, צוות ייעודי מטעם המכביה שתפקידו לקשר בין המכביה למשתתפי המכביה אורחי המלון, לוודא שמשתתפי המכביה מקבלים מהמלון את רמת השרות הנדרשת ולסייע להם בכל הנדרש בעת שהותם במכביה. בכל כפרי האירוח ינתן למשתתפי המכביה מידע עדכני אודות האירועים השונים במכביה (במשרד המכביה או על צגים), שירותי רפואה ופעילות תרבות לשעות הפנאי.

                                יא.        OPEN– לינה בבתי מלון שנבחרו ע"י המכביה ונמצאו מתאימים לענף הספורט. השיבוץ בכפרים יהיה עפ"י ענפי ספורט ועפ"י כללי המכביה (המפורטים בכללי השיבוץ). ילונו בכפרים לפי מפתח של 2 משתתפים בחדר ובמקרים חריגים, בהתאם לתנאים הפיזיים, ישובצו אף יותר. אינם רשאים להזמין נלווים באמצעות מערכת הרישום (MACSTAR) של המכביה.

                                יב.        MASTERS - יתארחו בבתי מלון שנמצאו מתאימים לקטגוריה ולענף הספורט. השיבוץ בכפרים יהיה עפ"י ענפי ספורט ועפ"י כללי המכביה (המפורטים בכללי השיבוץ).ילונו בכפרים לפי מפתח של 2 משתתפים בחדר ובמקרים חריגים, בהתאם לתנאים הפיזיים ישובצו אף יותר. רשאים להזמין נלווים באמצעות מערכת הרישום (MACSTAR) של המכביה בתשלום ועפ"י התעריף הרשמי.

זכאים לאפשרות BUYING OUT + השתתפות באירועי הספורט בלבד (ללא תכנית האירועים הנוספות המוצעות לאורחי הכפר בלבד). משתתף בקטגוריה, שבחר באפשרות ה-BUYING OUT יגיע למתקני הספורט בכוחות עצמו או ע"ב מקום פנוי בהסעה היוצאת מהכפר הייעודי לענף.

 1. הסעדה:

                                 א.         הארוחות המוגשות בכל המסגרות, לאורך כל ימי המכביה הינן כשרות ובפיקוח דיאטנית על איכות וטריות המזון לאורך כל ימי המכביה.

                                 ב.         ביום ההגעה 04.07 תינתן ארוחת ערב בלבד.

                                  ג.          אספקת מים לספורטאים תבוצע בכל יום לאורך המכביה ביציאה לתחרויות הספורט והאירועים השונים. אספקת מים בחדרים באחריות האורח בלבד.

                                 ד.         שיטת ההסעדה תבוצע ע"י כרטיס חכם או כל דרך אחרת שתיבחר ע"י הנהלת המכביה.באירועים כגון: טקס פתיחה / נעילה / טיולים, ההסעדה תתבצע באופן מרוכז לכלל המשתתפים.

                                 ה.         OPEN– בסיס האירוח הינו FB. הארוחות יוגשו בכפר ככלל, למעט מקרים חריגים. על פי מפת התחרויות והתנאים בשטח ובהתאם להחלטת הנהלת המכביה יסופקו ארוחות צהריים בחלק ממתקני התחרויות.

                                  ו.          MASTERS– בסיס האירוח הינו HB. בשבת ארוחת בוקר וצהריים בלבד. ארוחות הבוקר והערב יוגשו בכפר, למעט מקרים חריגים. במידה ומקום התחרות / אימון יהיה בשיתוף ספורטאי ה-Open יהנו ספורטאי ה-Masters מאותה הארוחה שתינתן לספורטאי ה-Open. במידה וספורטאי ה-Masters חוזרים לכפרים אזי שהם דואגים לעצמם לארוחת צהריים. נשקלת האפשרות להעניק לספורטאי ה-Masters  המרת ארוחות בכפרים לארוחות במסעדות.

 1. טלפון ואינטרנט: לא יתאפשרו שיחות טלפון יוצאות מחדרי המלון (למעט שיחות פנימיות). במידה ומשתתף יצליח לחייג אל מחוץ למלון הוא יחויב לפני עזיבתו את המלון במלוא עלות השיחות. בבתי המלון ניתן אינטרנט אלחוטי בחינם. בכל בתי המלון קיים שירות אינטרנט אלחוטי בשטחים הציבוריים ובחלק מבתי המלון השירות ניתן גם בחדרים. מומלץ לקנות חבילות של דקות שיחה, מסרונים ואינטרנט (3G) במחירים מוזלים או לשכור מכשיר ישראלי בחברת019 - שותף רשמי של המכביה.
 1. ספורט:

                                 א.         אימונים - הספורטאים שיתחרו במשחקי המכביה יהיו זכאים לאימונים טרם תחילת התחרות. האימונים יתקיימו, בשאיפה, במתקן הספורט בו יתקיימו התחרויות או במתקני אימונים נפרדים. כלל הספורטאים יהיו זכאים לזמן אימונים שווה טרם פתיחת התחרויות וזאת על פי רישום מוקדם אצל רכז הספורט במלון וזמינות המתקן. לאחר תחילת התחרויות תעשה המכביה כל אשר ביכולתה לספק זמן אימונים נוסף על פי דרישת המשלחות.. המכביה תספק למשלחות השונות תחבורה לאימונים על פי שיטת ההיסעים הנהוגה במכביה, אך לא תספק כל ציוד לאימונים לרבות מים, ארוחות, ציוד ספורט וכו'.

                                 ב.         תחרויות הספורט - לצד השאיפה למצוינות והרצון לנצח במשחק יש לשמור על הגינות והתנהגות נאותה במגרש ומחוצה לו. אגף הספורט יקפיד על ניהול משחקים הוגנים לטובת כלל המשתתפים ברוח ערכי המכבים. תחרויות הספורט במסגרת המכביה ה- 20 יתקיימו בין התאריכים 4-16 ביולי על-פי תכנית המשחקים שתוגש ותפורסם מראש. תחרויות הספורט יתקיימו במתקנים אשר אושרו ע"י איגודי הספורט השונים בישראל והן ינוהלו ע"פ התקנונים שאושרו על ידי ועדת הספורט הבינלאומית - ה-ISC.

בכל כפר אירוח יהיו במשך כל שעות היממה רכזי ספורט אשר יהוו את החוט המקשר בין ניהול תחרויות הספורט למשלחות על כל הביטהם.

ישיבות טכניות עם מארגני התחרות, נציגי ה-ISC ומנהל התחרות תתקיימנה בכל הענפים טרם פתיחת התחרויות.

התוצאות והסטטיסטיקה של כל משחק יפורסמו באפליקציה ובאתר האינטרנט של המכביה בזמן אמת בכל תחרות יתקיים טקס עליה למגרש ובסיום התחרות יוכרזו מנצחים, יועמד פודיום למקומות הראשונים, יחולקו מדליות למנצחים וינוגן ההמנון הלאומי.

                                  ג.          מתקני התחרויות - בכל מתקן תחרות מנהל תפעול המתקן, שתפקידו העיקרי הוא תפעולו השוטף של המתקן הסדרת התחבורה וההסעדה ופתרונות לוגסיטיים שונים. במתקני התחרויות יסופקו למשתתפים כלל האמצעים הדרושים לשם התחרות לרבות ציוד הספורט, מים קרים או מצוננים, צוות רפואי וכו'.

במקרה של פינוי רפואי לבית חולים, ימתין בבית החולים מתנדב אשר יקלוט וילווה את הפצוע/חולה במהלך שהייתו בבית החולים (עזרה בלבד ללא כל סמכות רפואית)

 1. טקסים ואירועים:

                                 א.         הסעות לאירועים ייצאו מכפרי האירוח/מתקני תחרויות הספורט בלוח זמנים שיאפשר הגעה לטקסים ולאירועים בזמן. בתום האירוע ייצאו הסעות לכפרי האירוח.

                                 ב.         באירועים המתקיימים בשעות ארוחת הערב (כגון טקס הפתיחה וטקס הנעילה) יסופקו ארוחות לכלל המשתתפים

                                  ג.          אינפורמציה לגבי רכישת כרטיסים לטקס הפתיחה והנעילה ניתן למצוא באתר המכביה תחת לשונית תחת לשונית tickets, תחת לשונית buy tickets  מופיע תרשים של האצטדיון לפי מחירים וטופס לרכישת הכרטיסים. בשאלות ניתן לפנות ל- michele@maccabi.org

                                 ד.         לכל הטקסים והאירועים רישוי מתאים על פי חוק ומקבלים את סידורי האבטחה, הסדרנות והרפואה הנדרשים.

                                 ה.         בעבור הזמנות הכרטיסים יש לשלם עד לתאריך 30.04.2017.  מעבר לתאריך זה לא ניתן יהיה לשמור את הכרטיסים.

                                  ו.          אירועים מרכזיים -

שם האירוע מקום תאריך יום
עצרת הגשר גשר המכביה רמת גן 04.07.2017 ג'
ערב גאלה מגדל דוד 05.07.2017 ד'
טקס פתיחה טדי ירושלים 06.07.2017 ה'
יקיר מכבי מוזיאון תל אביב 12.07.2017 ד'
מסיבת נוער חיפה 12.07.2017 ד'
מסיבת רחוב אורבנית

תל אביב

 

13.07.2017 ה'
קבלת פנים ראשי משלחות ירושלים 13.07.2017 ב'
טקס נעילה ירושלים/לטרון 17.07.2017 ב'

 

 1. תרבות וטיולים: הנהלת המכביה תציע למשתתפים מבחר אירועים חברתיים, טיולים וסיורים אטרקטיביים ברחבי מדינת ישראל. הסיורים והטיולים יורכבו ממסלולים של יום שלם וחצי יום.

                                 א.         כל  הסיורים והטיולים יפורסמו מראש באתר האינטרנט של המכביה כחודש לפני תחילת המכביה, יחולקו למשתתפים כחלק מערכת המשתתף ויפורסמו על לוחות המודעות בכל מלון (כפר אירוח) ובמקומות הריכוז של משתתפי המכביה.

 

                                 ב.         רישום מוקדם לטיולים יבטיח למשתתפים מדריך טיולים בשפה על פי בקשתם.

 

                                  ג.          ארוחות הצהריים במהלך טיולים יאכלו במסעדות כשרות שיתואמו מראש על ידי מארגני הטיולים. ארוחות בוקר וערב יאכלו בבתי המלון לפני היציאה או לאחר החזרה מהטיול.

                                 ד.         כל משתתף בוגר זכאי לבחור יום וחצי טיולים. למשתתפי מכביה בקטגורית מאסטרס יאפשר בחלק מן הטיולים לצרף בני משפחה על בסיס מקום פנוי ובתוספת תשלום.

                                 ה.         לכל האירועים, הטיולים והסיורים יש תכנית מפורטת עם דגשים בתחומי הביטחון, הבטיחות ושירותי הרפואה על פי הנחיות משטרת ישראל. כל האירועים של מכביית הנוער יעמדו בסטנדרט מחמיר של אירועים כפי שמוגדר על ידי משרד החינוך הישראלי.

 

 1. שבתות בכפרים: יום השבת הוא יום מנוחה. במהלך השבת לא יתקיימו משחקים ואימונים ותתאפשר שמירת שבת לספורטאים המעוניינים בכך. המכביה תקיים את רוח השבת לדוגמא: קידוש, סעודות והבדלה בשיתוף עם רבני צהר ותספק לספורטאים גישה לבתי כנסת. לכל ספורטאי שמעוניין תהיה אפשרות להשתתף בתפילות במהלך השבת. כמו כן, המכביה תדאג לספק מענה לקיום הטקסים המסורתיים המלווים את יום השבת. (כגון: קידוש, סעודות והבדלה). לקראת יום השבת, הספורטאים יקבלו סידור מתורגם לשלוש שפות אשר יופק במיוחד עבור המכביה ויוכלו לקבל מידע על בתי כנסת מקומיים ואפשרויות תפילה באוגדן של כפרי האירוח.

 

במהלך השבת תינתן אפשרות למשתתפים המעוניינים בכך לצאת לסיורים רגליים באזור המלונות.

 

 1. מפגש: המכביה תשלב במהלך התוכנית הזדמנויות למפגש ושיח עם מגוון ישראלים ממקומות וארגונים שונים. המכביה תשלב ותזמין קהל ישראלי למספר אירועים במהלך התקופה ותכוון את הספורטאים לקחת חלק באירועים מקומיים בערים בהם הם מתאכסנים וכן לבקר ולהכיר מגוון ערים ואתרים משמעותיים מבחינה היסטורית, תרבותית ויהודית.

 

 1. פיזור המשתתפים: בסיום המכביה בהתאם לתכנית הטיסות, יעמדו לרשותכם הסעות לנתב"ג, שם ימתין צוות המכביה באולם הנוסעים היוצאים ויסייע בהכוונה לבדיקות הביטחון ועמדות הצ'ק אין של החברות השונות. צוות המכביה אינו רשאי ללוות אתכם ולסייע מעבר לבדיקות הביטחון הראשונות בעת היציאה מהארץ. פיזור המכביה מתרחש בתאריכים 17-18/7/2017.

 

 

 

 

 1. מכביית הנוער:

 

                                 א.         HUB לנוער המשתתף במכביה:

 1. ה-HUB הוא נקודת הכינוס המרכזית לכל בני הנוער במכביה וממוקם בעיר חיפה (בסמיכות לבתי המלון) והוא נועד לספק את כל צרכיהם במהלך יום הפעילות במכביה, אליו יגיעו בני הנוער בכל יום מהכפרים לאחר ארוחת הבוקר, ממנו ייצאו בני הנוער לתחרויות הספורט שלהם - כל אחד על פי יעדו, בו יאכלו ארוחות צהריים בכל ימי המכביה (למעט ארוחות במהלך שבת) וממנו יצאו לטיולים, פעילות פנאי ופעילות חוויתית. החל מהשעה 13:00 בצהריים תתאפשר חזרה מתואמת של בני הנוער לכפרי האירוח שלהם מה-Hub באמצעות מערכת היסעים בהתאם ללו"ז התחרויות שלהם ובתיאום עם צוות המכביה.
 2. במסגרת ה-Hub יופעל לאורך כל שעות הפעילות מרכז מידע לשירות כלל המשתתפים.
 3. ב-Hub ימצאו בני הנוער מתחמי מנוחה ממוזגים.
 4. ב-Hub יימצא מתחם שמירת חפצים לטובת המשתתפים שהינו סגור ומאובטח.
 5. ה-Hub יספק שירותים ומקלחות לשימוש המשתתפים אחרי התחרויות. במתחם הבריכה.
 6. לרשות המשתתפים והצוותים השונים תוקם מרפאה שתפעל לאורך כל שעות פעילות ה-Hub.
 7. ה-Hub יספק מתחמי תוכן יצירתיים, מרהיבים וייחודיים לטובת המשתתפים בני הנוער לאורך כל ימי המכביה, זאת על מנת לספק מענה למשתתפים שאינם חלק מלו"ז התחרויות.
 8. חוף ליאונרדו מוכרז כחוף מכביית הנוער, המשתתפים יוכלו בשעות שיוגדרו מראש להגיע לחוף גם  בהסעות מה- HUB   לצורך רחצה בים, המכבייה תגדיר מתחם בחוף שיהיה לשימוש המשתתפים בלבד ובו ינתנו פינות ישיבה, צל, שתייה, ארטיקים וכו', המכביה תתגבר את כוחות הרפואה וההצלה של החוף. חובה להישמע להוראות המציל וצוות הסדרנים. הכניסה לים באחריות ראשי המשלחת. תינתן אפשרות לפעילות בים בליווי גם בשבת.

                                 ב.         תחבורה :

 1. כל הספורטאים יגיעו ל hub ומשם בשטלים בזמנים קבועים למתקני הספורט, (למעט במלונות ניר עציון, עדן עין ואולגה על הים שענפי הספורט המשוחקים דרומה להם יצאו הסעות מהמלון ישירות למתקן התחרות).
 2. הסעות מהמלון ל hub יהיו עד 11:00 בבוקר ומ ל hub חזרה למלון החל מהשעה 13:30.

 

                                  ג.          אירוח:

 1. לנים בכפרי האירוח לפי משלחות.
 2. ילונו בכפרי האירוח לפי מפתח של 3 / 4 משתתפים בחדר ובמקרים חריגים, בהתאם לתנאים הפיסיים ישובצו אף יותר.
 3. השיבוץ בכפרים יהיה עפ"י ענפי ספורט ועפ"י כללי המכביה (המפורטים בכללי השיבוץ).
 4. צוות מלווה ילון לפי מפתח של 2 בחדר. משלחות שימנו מעל 100 משתתפים, ראש המשלחת יקבל חדר בתפוסת יחיד (ההטבה אינה ניתנת להעברה).
 5. רשאים לעזוב את הכפר רק במסגרת קבוצתית (ענף ספורט או טיול) / משלחת או בליווי מדריך חינוכי. כל יציאה במסגרת אחרת תהייה באישור ראש המשלחת אל מול מנהל מכבית הנוער בלבד.

                                 ד.         הסעדה:

 1. בסיס האירוח FB (שלוש ארוחות ביום), כאשר כל ארוחות הצהריים יוגשו ב-HUB  או במתקני התחרות, למעט ארוחות במהלך שבת.  ארוחות הצהריים יוגשו בין השעות 11:30-15:30.
 2. בשעות הלילה המאוחרות - תגבור פינת כריכים/ פירות/ חטיפים בכפרים. במקרים מיוחדים כגון: טקסים / אירועים/ מסיבת הנוער/ בילוי בחוף הים - יסעדו הספורטאים במקום האירוע.
 3. באחריות ראשי המשלחות, להפנות את ספורטאי הJuniors  לאזור ה-HUB  לטובת ארוחת צהריים.אורחים שיוזמנו ל-HUB לטובת אימונים ו/או תחרויות ישתתפו גם הם בארוחת הצהריים.לא יינתנו ארוחות צהריים לספורטאים שיעדיפו להישאר במלונות על דעת עצמם ולא להגיע ל-HUB

                                 ה.         טיולים

 1. חובה על המשתתפים להירשם לטיולים אצל רכזי הטיולים במלונות וב HUB עד ערב היציאה לטיול.
 2. כל משתתף זכאי לבחור שני ימי טיולים. משתתף רשאי לבטל השתתפותו בטיול או בסיור לא יאוחר מ-24 שעות לפני מועד הטיול.

 

                                  ו.          פעילות חינוכית וחברתית לבני הנוער - הפעילות החינוכית לנוער במכביה תחשוף את הספורטאים למגוון נושאים הקשורים לישראל ולעולם היהודי. החוויה של בני הנוער במכביה תלווה על ידי צוות מדריכים חברתיים במשך 24 שעות בשפות שונות. בני הנוער יקבלו הזדמנות לחזק את הקשרים החברתיים שלהם ולהרחיב את מעגל המכרים שלהם בעזרת פעילויות חברתיות שיעודדו אותם להתחבר אחד עם השני ולהכיר משתתפים מרחבי העולם.

 

צוות המכביה מאחל לכם מכביה מהנה ועושה ימים כלילות על מנת להבטיח את הנאתכם השלמה מן האירוע.

 

נתראה במכביה 2021