internal header image


TimeTable by Day

Maccabiah 2017 Open

Israel, Maccabiah 2017 04 JUL 2017 - 18 JUL 2017
Select A Sport

TimeTable-By-Day  Open

MORNING SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION

AFTERNOON SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION
18:30 Male
Rugby-Team 7's (M)
Preliminaries Australia -USA                
Location
19:00 Male
Rugby-Team 7's (M)
Preliminaries France -Israel                
Location
19:30 Male
Rugby-Team 7's (M)
Preliminaries USA -South Africa                
Location
20:00 Male
Rugby-Team 7's (M)
Preliminaries Israel -Argentina                
Location
20:30 Male
Rugby-Team 7's (M)
Preliminaries South Africa -Australia                
Location
21:00 Male
Rugby-Team 7's (M)
Preliminaries Argentina -France                
Location

MORNING SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION
08:00 Male
Golf-Stableford competition (M)
Round 1                
Location
09:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin France -Israel                
Location
09:00 Male
Tennis-Singles (M)
Preliminaries Round 1                
Location
10:00 Mixed
Chess-Closed Tournament (X)
Round 1                
Location
10:00 Mixed
Chess-International Grand Masters (X)
Round 1                
Location
10:00 Mixed
Chess-Open Tournament (X)
Round 1                
Location
11:00 Male
Cricket-Team (M)
Round Robin Australia -South Africa                
Location
11:00 Male
Cricket-Team (M)
Round Robin Great Britain -Israel                
Location

AFTERNOON SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION
12:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Cuba -USA                
Location
15:00 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Australia -USA                
Location
15:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Canada -Mexico                
Location
15:01 Female
Volleyball-Team (F)
Practice                
Location
16:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin USA -Venezuela                
Location
16:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin Argentina -Germany                
Location
16:00 Female
Field Hockey-Team (F)
Round Robin Israel -USA                
Location
16:30 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Gibraltar -Sweden                
Location
17:00 Male
Ice Hockey-Team (M)
Round Robin Canada -USA                
Location
18:00 Male
Rugby-Team 7's (M)
Semi Final                
Location
18:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin Australia -Great Britain                
Location
18:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin France -South Africa                
Location
18:00 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Cuba -Lithuania                
Location
18:00 Male
Water Polo-Team (M)
Round Robin Germany -USA                
Location
18:00 Female
Field Hockey-Team (F)
Round Robin Argentina -Holland                
Location
18:20 Male
Rugby-Team 7's (M)
Semi Final                
Location
19:30 Male
Water Polo-Team (M)
Round Robin Brazil -Israel                
Location
20:00 Male
Field Hockey-Team (M)
Round Robin Australia -Israel                
Location
20:30 Male
Ice Hockey-Team (M)
Round Robin Germany -Israel                
Location
21:00 Male
Rugby-Team 7's (M)
Final                
Location
21:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Israel -Mexico                
Location

MORNING SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION
07:00 Male
Golf-Stableford competition (M)
Round 2                
Location
08:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Canada -USA                
Location
09:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin Colombia -Mexico                
Location
09:00 Male
Tennis-Singles (M)
Preliminaries Round 2                
Location
10:00 Mixed
Chess-Closed Tournament (X)
Round 2                
Location
10:00 Mixed
Chess-International Grand Masters (X)
Round 2                
Location
10:00 Mixed
Chess-Open Tournament (X)
Round 2                
Location
10:15 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin France -Mexico                
Location
11:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin Brazil -Uruguay                
Location
11:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin Canada -Peru                
Location
11:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin Belgium -Israel                
Location

AFTERNOON SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION

MORNING SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION
09:00 Male
Golf-Stableford competition (M)
FINAL ROUND                
Location
10:00 Mixed
Chess-Closed Tournament (X)
Round 3                
Location
10:00 Mixed
Chess-International Grand Masters (X)
Round 3                
Location
10:00 Mixed
Chess-Open Tournament (X)
Round 3                
Location
10:30 Male
Cricket-Team (M)
Round Robin Great Britain -South Africa                
Location
10:30 Male
Cricket-Team (M)
Round Robin India -Israel                
Location
10:30 Male
Tennis-Doubles (M)
Preliminaries Round 1                
Location
11:00 Male
Basketball-Team (M)
Round Robin France -Mexico                
Location

AFTERNOON SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION
12:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Cuba -Israel                
Location
12:00 Female
Volleyball-Team (F)
Round Robin                
Location
13:00 Male
Lawn Bowls-Triples (M)
Round 1                
Location
13:00 Male
Lawn Bowls-Doubles (M)
Round 1                
Location
13:15 Male
Basketball-Team (M)
Round Robin Belgium -Canada                
Location
13:30 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Cuba -USA                
Location
13:30 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin France -Israel                
Location
14:30 Male
Water Polo-Team (M)
Round Robin Canada -Hungary                
Location
14:30 Female
Volleyball-Team (F)
Round Robin                
Location
15:00 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Gibraltar -Lithuania                
Location
15:00 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Argentina -Hungary                
Location
15:00 Male
Ice Hockey-Team (M)
Round Robin Russia -USA                
Location
15:00 Female
Softball-Team (F)
Triple Round Robin Canada -Israel                
Location
16:00 Male
Field Hockey-Team (M)
Round Robin Germany -Holland                
Location
16:00 Male
Water Polo-Team (M)
Round Robin Brazil -Mexico                
Location
16:30 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Brazil -Sweden                
Location
16:30 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Hong Kong -Mexico                
Location
16:45 Male
Rugby-Team 15's (M)
Preliminaries Australia -USA                
Location

MORNING SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION

AFTERNOON SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION

MORNING SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION
06:30 Male
Cycling-ITT 21 km 60+ (M)
Final                
Location
06:31 Female
Cycling-ITT 21 km 50+ (F)
Final                
Location
06:32 Male
Cycling-ITT 21 km 50+ (M)
Final                
Location
06:33 Female
Cycling-ITT 21 km 30-49 (F)
Final                
Location
06:34 Male
Cycling-ITT 21 km 40+ (M)
Final                
Location
06:35 Male
Cycling-ITT 21 km 30+ (M)
Final                
Location
06:36 Female
Cycling-ITT 21 km 17-29 (F)
Final                
Location
06:37 Male
Cycling-ITT 21 km 17-18 (M)
Final                
Location
06:38 Male
Cycling-ITT 21 km Elite 19+ (M)
Final                
Location
09:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin Australia -Venezuela                
Location
09:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin Great Britain -USA                
Location
09:00 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Lithuania -USA                
Location
09:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin France -USA                
Location
09:00 Male
Tennis-Singles (M)
Consolation Round 1                
Location
09:00 Female
Football-Team (F)
Round Robin Brazil -USA                
Location
09:45 Male
Table Tennis-Team (M)
All Around Final                
Location
10:00 Male
Swimming-200m Backstroke (M)
Preliminaries                
Location
10:00 Male
Swimming-200m Breaststroke (M)
Preliminaries                
Location
10:00 Male
Swimming-200m Butterfly (M)
Preliminaries                
Location
10:00 Male
Badminton-Singles (M)
Preliminaries                
Location
10:00 Male
Swimming-100m Freestyle (M)
Preliminaries                
Location
10:00 Male
Volleyball-Team (M)
Round Robin Brazil -Costa Rica                
Location
10:00 Female
Swimming-200m Backstroke (F)
Preliminaries                
Location
10:00 Female
Swimming-200m Breaststroke (F)
Preliminaries                
Location
10:00 Female
Swimming-200m Butterfly (F)
Preliminaries                
Location
10:00 Female
Badminton-Singles (F)
Preliminaries                
Location
10:00 Female
Swimming-100m Freestyle (F)
Preliminaries                
Location
10:30 Male
Wrestling-Freestyle 130 Kg (M)
Preliminaries                
Location
10:30 Male
Wrestling-Freestyle 59 Kg (M)
Preliminaries                
Location
10:30 Male
Wrestling-Freestyle 66 Kg (M)
Preliminaries                
Location
10:30 Male
Wrestling-Freestyle 71 Kg (M)
Preliminaries                
Location
10:30 Male
Wrestling-Freestyle 75 Kg (M)
Preliminaries                
Location
10:30 Male
Wrestling-Freestyle 80 Kg (M)
Preliminaries                
Location
10:30 Male
Wrestling-Freestyle 85 Kg (M)
Preliminaries                
Location
10:30 Male
Wrestling-Freestyle 98 Kg (M)
Preliminaries                
Location
10:30 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Brazil -Cuba                
Location
11:00 Male
Wrestling-Freestyle 130 Kg (M)
1/8th Final                
Location
11:00 Male
Wrestling-Freestyle 66 Kg (M)
1/8th Final                
Location
11:00 Male
Wrestling-Freestyle 71 Kg (M)
1/8th Final                
Location
11:00 Male
Wrestling-Freestyle 75 Kg (M)
1/8th Final                
Location
11:00 Male
Wrestling-Freestyle 80 Kg (M)
1/8th Final                
Location
11:00 Male
Wrestling-Freestyle 85 Kg (M)
1/8th Final                
Location
11:00 Male
Wrestling-Freestyle 98 Kg (M)
1/8th Final                
Location
11:00 Male
Cricket-Team (M)
Round Robin Australia -Great Britain                
Location
11:00 Male
Cricket-Team (M)
Round Robin India -South Africa                
Location
11:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin Argentina -France                
Location
11:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin Germany -South Africa                
Location
11:00 Female
Football-Team (F)
Round Robin Australia -Great Britain                
Location
11:00 Female
Softball-Team (F)
Triple Round Robin Canada -USA                
Location
11:45 Male
Table Tennis-Team (M)
All Around Final                
Location

AFTERNOON SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION
12:00 Male
Wrestling-Freestyle 130 Kg (M)
Quarter Final                
Location
12:00 Male
Wrestling-Freestyle 59 Kg (M)
Quarter Final                
Location
12:00 Male
Wrestling-Freestyle 66 Kg (M)
Quarter Final                
Location
12:00 Male
Wrestling-Freestyle 71 Kg (M)
Quarter Final                
Location
12:00 Male
Wrestling-Freestyle 75 Kg (M)
Quarter Final                
Location
12:00 Male
Wrestling-Freestyle 80 Kg (M)
Quarter Final                
Location
12:00 Male
Wrestling-Freestyle 85 Kg (M)
Quarter Final                
Location
12:00 Male
Wrestling-Freestyle 98 Kg (M)
Quarter Final                
Location
12:00 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Australia -Sweden                
Location
12:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Canada -Israel                
Location
12:30 Female
Volleyball-Team (F)
Round Robin                
Location
13:00 Male
Judo-Over 100 kg (M)
Preliminaries                
Location
13:00 Male
Judo-Over 60 and up to 66 kg (M)
Preliminaries                
Location
13:00 Male
Judo-Over 66 and up to 73 kg (M)
Preliminaries                
Location
13:00 Male
Judo-Over 73 and up to 81 kg (M)
Preliminaries                
Location
13:00 Male
Judo-Over 81 and up to 90 kg (M)
Preliminaries                
Location
13:00 Male
Judo-Over 90 and up to 100 kg (M)
Preliminaries                
Location
13:00 Male
Judo-Up to 60kg (M)
Preliminaries                
Location
13:00 Male
Wrestling-Freestyle 130 Kg (M)
Semi Final                
Location
13:00 Male
Wrestling-Freestyle 59 Kg (M)
Semi Final                
Location
13:00 Male
Wrestling-Freestyle 66 Kg (M)
Semi Final                
Location
13:00 Male
Wrestling-Freestyle 71 Kg (M)
Semi Final                
Location
13:00 Male
Wrestling-Freestyle 75 Kg (M)
Semi Final                
Location
13:00 Male
Wrestling-Freestyle 80 Kg (M)
Semi Final                
Location
13:00 Male
Wrestling-Freestyle 85 Kg (M)
Semi Final                
Location
13:00 Male
Wrestling-Freestyle 98 Kg (M)
Semi Final                
Location
13:00 Female
Judo-Over 44 and up to 48kg (F)
Preliminaries                
Location
13:00 Female
Judo-Over 48 and up to 52kg (F)
Preliminaries                
Location
13:00 Female
Judo-Over 52 and up to 57 kg (F)
Preliminaries                
Location
13:30 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin France -Hong Kong                
Location
13:30 Male
Ice Hockey-Team (M)
Round Robin Canada -Germany                
Location
14:30 Male
Water Polo-Team (M)
Round Robin Germany -Mexico                
Location
15:00 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Round Robin Canada -Mexico                
Location
15:00 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Round Robin Brazil -Israel                
Location
15:00 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Round Robin Mexico -Ukraine                
Location
15:00 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Round Robin Israel -Russia                
Location
15:00 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Hungary -Mexico                
Location
15:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Cuba -Mexico                
Location
15:00 Male
Table Tennis-Team (M)
All Around Final                
Location
15:00 Male
Volleyball-Team (M)
Round Robin Ukraine -USA                
Location
15:00 Female
Table Tennis-Team (F)
All Around Final                
Location
15:00 Mixed
Chess-Closed Tournament (X)
Round 4                
Location
15:00 Mixed
Chess-International Grand Masters (X)
Round 4                
Location
15:00 Mixed
Chess-Open Tournament (X)
Round 4                
Location
15:30 Male
Lawn Bowls-Triples (M)
Round 2                
Location
15:30 Male
Lawn Bowls-Doubles (M)
Round 2                
Location
16:00 Male
Swimming-200m Backstroke (M)
Final                
Location
16:00 Male
Swimming-200m Breaststroke (M)
Final                
Location
16:00 Male
Swimming-200m Butterfly (M)
Final                
Location
16:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin Brazil -Peru                
Location
16:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin Canada -Uruguay                
Location
16:00 Male
Handball-Team (M)
Round Robin Argentina -France                
Location
16:00 Male
Swimming-100m Freestyle (M)
Final                
Location
16:00 Male
Water Polo-Team (M)
Round Robin Brazil -Hungary                
Location
16:00 Female
Swimming-200m Backstroke (F)
Final                
Location
16:00 Female
Swimming-200m Breaststroke (F)
Final                
Location
16:00 Female
Swimming-200m Butterfly (F)
Final                
Location
16:00 Female
Field Hockey-Team (F)
Round Robin Argentina -USA                
Location
16:00 Female
Football-Team (F)
Round Robin Germany -Israel                
Location
16:00 Female
Swimming-100m Freestyle (F)
Final                
Location
16:30 Male
Wrestling-Freestyle 130 Kg (M)
Final                
Location
16:30 Male
Wrestling-Freestyle 59 Kg (M)
Final                
Location
16:30 Male
Wrestling-Freestyle 66 Kg (M)
Final                
Location
16:30 Male
Wrestling-Freestyle 71 Kg (M)
Final                
Location
16:30 Male
Wrestling-Freestyle 75 Kg (M)
Final                
Location
16:30 Male
Wrestling-Freestyle 80 Kg (M)
Final                
Location
16:30 Male
Wrestling-Freestyle 85 Kg (M)
Final                
Location
16:30 Male
Wrestling-Freestyle 98 Kg (M)
Final                
Location
16:30 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Argentina -Israel                
Location
16:30 Mixed
Equestrian-Show Jumping team (X)
Semi Final                
Location
17:00 Male
Judo-Over 100 kg (M)
Final                
Location
17:00 Male
Judo-Over 60 and up to 66 kg (M)
Final                
Location
17:00 Male
Judo-Over 66 and up to 73 kg (M)
Final                
Location
17:00 Male
Judo-Over 73 and up to 81 kg (M)
Final                
Location
17:00 Male
Judo-Over 81 and up to 90 kg (M)
Final                
Location
17:00 Male
Judo-Over 90 and up to 100 kg (M)
Final                
Location
17:00 Male
Judo-Up to 60kg (M)
Final                
Location
17:00 Male
Ice Hockey-Team (M)
Round Robin Israel -Russia                
Location
17:00 Female
Judo-Over 44 and up to 48kg (F)
Final                
Location
17:00 Female
Judo-Over 48 and up to 52kg (F)
Final                
Location
17:00 Female
Judo-Over 52 and up to 57 kg (F)
Final                
Location
17:00 Female
Netball-Team (F)
Round Robin Argentina -Israel                
Location
17:00 Female
Softball-Team (F)
Triple Round Robin Israel -USA                
Location
17:15 Male
Basketball-Team (M)
Round Robin Canada -Mexico                
Location
17:15 Male
Basketball-Team (M)
Round Robin Argentina -Australia                
Location
17:15 Female
Basketball-Team (F)
Round Robin Russia -USA                
Location
17:16 Female
Beach Volleyball-Team (F)
Round Robin Israel                
Location
17:16 Female
Beach Volleyball-Team (F)
Round Robin Russia -USA                
Location
17:16 Female
Beach Volleyball-Team (F)
Round Robin Brazil -Czech Republic                
Location
17:30 Male
Water Polo-Team (M)
Round Robin Israel -USA                
Location
17:30 Female
Table Tennis-Team (F)
All Around Final                
Location
17:30 Female
Volleyball-Team (F)
Round Robin                
Location
18:00 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Round Robin Canada -Israel                
Location
18:00 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Round Robin Brazil -USA                
Location
18:00 Male
Field Hockey-Team (M)
Round Robin Germany -Israel                
Location
18:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin Belgium -Mexico                
Location
18:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin Colombia -Israel                
Location
18:00 Male
Handball-Team (M)
Round Robin Brazil -Israel                
Location
18:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Canada -France                
Location
18:00 Female
Football-Team (F)
Round Robin Argentina -Mexico                
Location
18:00 Mixed
Equestrian-Show Jumping singles (X)
Quarter Final                
Location
18:01 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Round Robin Israel -Ukraine                
Location
18:02 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Round Robin Australia -Russia                
Location
18:30 Male
Rugby-Team 15's (M)
Preliminaries South Africa -Argentina                
Location
18:45 Female
Netball-Team (F)
Round Robin Australia -Great Britain                
Location
19:30 Male
Basketball-Team (M)
Round Robin France -USA                
Location
19:30 Male
Basketball-Team (M)
Round Robin Greece -Israel                
Location
19:30 Female
Basketball-Team (F)
Round Robin Australia -Israel                
Location
19:30 Female
Water Polo-Team (F)
Double Round Robin                
Location
20:00 Male
Volleyball-Team (M)
Round Robin France -Israel                
Location
20:00 Female
Field Hockey-Team (F)
Round Robin Holland -Israel                
Location
20:01 Mixed
Equestrian-Dressage team (X)
Semi Final                
Location
20:30 Male
Rugby-Team 15's (M)
Preliminaries Israel -USA                
Location
21:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Israel -USA                
Location
21:31 Mixed
Equestrian-Dressage single (X)
Quarter Final                
Location

MORNING SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION
07:45 Male
Rowing-Pair oars without (M)
Preliminaries Round 1                
Location
08:00 Male
Rowing-Pair oars without (M)
Preliminaries Round 2                
Location
08:00 Male
Golf-Singles (M)
Round 1                
Location
08:00 Male
Golf-Team (M)
Round 1                
Location
09:00 Male
Rowing-Double sculls (M)
Preliminaries Round 1                
Location
09:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin Australia -USA                
Location
09:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin Great Britain -Venezuela                
Location
09:00 Male
Tennis-Singles (M)
1/8th Final                
Location
09:00 Female
Softball-Team (F)
Triple Round Robin Canada -Israel                
Location
09:15 Male
Rowing-Double sculls (M)
Preliminaries Round 2                
Location
09:30 Female
Gymnastics-Beam (F)
Preliminaries                
Location
09:30 Female
Gymnastics-Floor (F)
Preliminaries                
Location
09:30 Female
Gymnastics-Uneven Bars (F)
Preliminaries                
Location
09:30 Female
Gymnastics-Vaults (F)
Preliminaries                
Location
09:30 Female
Gymnastics-All around (F)
Final                
Location
09:30 Female
Gymnastics-All around (F)
Final                
Location
10:00 Male
Fencing-Epee (M)
Final                
Location
10:00 Male
Swimming-100m Butterfly (M)
Preliminaries                
Location
10:00 Male
Swimming-200m Freestyle (M)
Preliminaries                
Location
10:00 Male
Swimming-4x100 Medley (M)
Preliminaries                
Location
10:00 Male
Taekwondo-87kg+ (M)
Final                
Location
10:00 Male
Taekwondo-Up to 54kg (M)
Final                
Location
10:00 Male
Taekwondo-Up to 58kg (M)
Final                
Location
10:00 Male
Taekwondo-Up to 63kg (M)
Final                
Location
10:00 Male
Taekwondo-Up to 68kg (M)
Final                
Location
10:00 Male
Taekwondo-Up to 74kg (M)
Final                
Location
10:00 Male
Taekwondo-Up to 80kg (M)
Final                
Location
10:00 Male
Taekwondo-Up to 87kg (M)
Final                
Location
10:00 Male
Badminton-Doubles (M)
Preliminaries                
Location
10:00 Male
Badminton-Singles (M)
Preliminaries                
Location
10:00 Male
Volleyball-Team (M)
Round Robin Costa Rica -France                
Location
10:00 Female
Fencing-Sabre (F)
Final                
Location
10:00 Female
Swimming-100m Butterfly (F)
Preliminaries                
Location
10:00 Female
Swimming-200m Freestyle (F)
Preliminaries                
Location
10:00 Female
Swimming-4x100 Medley (F)
Preliminaries                
Location
10:00 Female
Taekwondo-73kg+ (F)
Final                
Location
10:00 Female
Taekwondo-Up to 46kg (F)
Final                
Location
10:00 Female
Taekwondo-Up to 49kg (F)
Final                
Location
10:00 Female
Taekwondo-Up to 53kg (F)
Final                
Location
10:00 Female
Taekwondo-Up to 57kg (F)
Final                
Location
10:00 Female
Taekwondo-Up to 62kg (F)
Final                
Location
10:00 Female
Taekwondo-Up to 67kg (F)
Final                
Location
10:00 Female
Taekwondo-Up to 73kg (F)
Final                
Location
10:00 Female
Badminton-Doubles (F)
Preliminaries                
Location
10:00 Female
Badminton-Singles (F)
Preliminaries                
Location
10:00 Mixed
Bridge-Team (X)
Round 1                
Location
10:00 Mixed
Badminton-Mixed Doubles (x)
Preliminaries                
Location
10:15 Male
Archery-Compound 18m (M)
Preliminaries                
Location
10:15 Male
Archery-Recurve 18m (M)
Preliminaries                
Location
10:30 Male
Wrestling-Greco-roman 125 Kg (M)
Preliminaries                
Location
10:30 Male
Wrestling-Greco-roman 57 Kg (M)
Preliminaries                
Location
10:30 Male
Wrestling-Greco-roman 61 Kg (M)
Preliminaries                
Location
10:30 Male
Wrestling-Greco-roman 65 Kg (M)
Preliminaries                
Location
10:30 Male
Wrestling-Greco-roman 70 Kg (M)
Preliminaries                
Location
10:30 Male
Wrestling-Greco-roman 74 Kg (M)
Preliminaries                
Location
10:30 Male
Wrestling-Greco-roman 86 Kg (M)
Preliminaries                
Location
10:30 Male
Wrestling-Greco-roman 97 Kg (M)
Preliminaries                
Location
11:00 Male
Wrestling-Greco-roman 125 Kg (M)
1/8th Final                
Location
11:00 Male
Wrestling-Greco-roman 57 Kg (M)
1/8th Final                
Location
11:00 Male
Wrestling-Greco-roman 61 Kg (M)
1/8th Final                
Location
11:00 Male
Wrestling-Greco-roman 65 Kg (M)
1/8th Final                
Location
11:00 Male
Wrestling-Greco-roman 70 Kg (M)
1/8th Final                
Location
11:00 Male
Wrestling-Greco-roman 74 Kg (M)
1/8th Final                
Location
11:00 Male
Wrestling-Greco-roman 86 Kg (M)
1/8th Final                
Location
11:00 Male
Wrestling-Greco-roman 97 Kg (M)
1/8th Final                
Location
11:00 Male
Cricket-Team (M)
Round Robin Australia -Israel                
Location
11:00 Male
Cricket-Team (M)
Round Robin Great Britain -India                
Location
11:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin Argentina -South Africa                
Location
11:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin France -Germany                
Location
11:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Mexico -USA                
Location

AFTERNOON SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION
12:00 Male
Wrestling-Greco-roman 125 Kg (M)
Quarter Final                
Location
12:00 Male
Wrestling-Greco-roman 57 Kg (M)
Quarter Final                
Location
12:00 Male
Wrestling-Greco-roman 61 Kg (M)
Quarter Final                
Location
12:00 Male
Wrestling-Greco-roman 65 Kg (M)
Quarter Final                
Location
12:00 Male
Wrestling-Greco-roman 70 Kg (M)
Quarter Final                
Location
12:00 Male
Wrestling-Greco-roman 74 Kg (M)
Quarter Final                
Location
12:00 Male
Wrestling-Greco-roman 86 Kg (M)
Quarter Final                
Location
12:00 Male
Wrestling-Greco-roman 97 Kg (M)
Quarter Final                
Location
12:00 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Argentina -Hong Kong                
Location
12:00 Male
Table Tennis-Team (M)
All Around Final                
Location
12:00 Female
Table Tennis-Team (F)
All Around Final                
Location
12:30 Female
Volleyball-Team (F)
Round Robin                
Location
13:00 Male
Wrestling-Greco-roman 125 Kg (M)
Semi Final                
Location
13:00 Male
Wrestling-Greco-roman 57 Kg (M)
Semi Final                
Location
13:00 Male
Wrestling-Greco-roman 61 Kg (M)
Semi Final                
Location
13:00 Male
Wrestling-Greco-roman 65 Kg (M)
Semi Final                
Location
13:00 Male
Wrestling-Greco-roman 70 Kg (M)
Semi Final                
Location
13:00 Male
Wrestling-Greco-roman 74 Kg (M)
Semi Final                
Location
13:00 Male
Wrestling-Greco-roman 86 Kg (M)
Semi Final                
Location
13:00 Male
Wrestling-Greco-roman 97 Kg (M)
Semi Final                
Location
14:00 Male
Fencing-Foil (M)
Final                
Location
14:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin France -Israel                
Location
14:00 Male
Water Polo-Team (M)
Round Robin Canada -Germany                
Location
14:00 Female
Fencing-Epee (F)
Final                
Location
15:00 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Round Robin Canada -USA                
Location
15:00 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin France -Mexico                
Location
15:00 Male
Table Tennis-Team (M)
All Around Final                
Location
15:00 Male
Volleyball-Team (M)
Round Robin Israel -Ukraine                
Location
15:00 Female
Table Tennis-Team (F)
All Around Final                
Location
15:00 Mixed
Archery-Mixed Team Compound 18m (X)
Final                
Location
15:00 Mixed
Archery-Mixed Team Recurve 18m (X)
Final                
Location
15:00 Mixed
Chess-Closed Tournament (X)
Round 5                
Location
15:00 Mixed
Chess-International Grand Masters (X)
Round 5                
Location
15:00 Mixed
Chess-Open Tournament (X)
Round 5                
Location
15:01 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Round Robin Israel -Mexico                
Location
15:01 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Round Robin Israel -Mexico                
Location
15:01 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Round Robin Australia -Ukraine                
Location
15:30 Male
Lawn Bowls-Triples (M)
Round 3                
Location
15:30 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Hungary -Israel                
Location
15:30 Male
Lawn Bowls-Doubles (M)
Round 3                
Location
15:30 Male
Water Polo-Team (M)
Round Robin Mexico -USA                
Location
15:30 Mixed
Bridge-Team (X)
Round 2                
Location
16:00 Male
Swimming-100m Butterfly (M)
Final                
Location
16:00 Male
Swimming-200m Freestyle (M)
Final                
Location
16:00 Male
Swimming-4x100 Freestyle (M)
Final                
Location
16:00 Male
Swimming-4x100 Medley (M)
Final                
Location
16:00 Male
Field Hockey-Team (M)
Round Robin Australia -Germany                
Location
16:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin Brazil -Canada                
Location
16:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin Peru -Uruguay                
Location
16:00 Male
Handball-Team (M)
Round Robin Argentina -Israel                
Location
16:00 Female
Swimming-100m Butterfly (F)
Final                
Location
16:00 Female
Swimming-200m Freestyle (F)
Final                
Location
16:00 Female
Swimming-4x100 Freestyle (F)
Final                
Location
16:00 Female
Swimming-4x100 Medley (F)
Final                
Location
16:00 Female
Football-Team (F)
Round Robin Great Britain -USA                
Location
16:00 Female
Football-Team (F)
Round Robin Argentina -Israel                
Location
16:30 Male
Wrestling-Greco-roman 125 Kg (M)
Final                
Location
16:30 Male
Wrestling-Greco-roman 57 Kg (M)
Final                
Location
16:30 Male
Wrestling-Greco-roman 61 Kg (M)
Final                
Location
16:30 Male
Wrestling-Greco-roman 65 Kg (M)
Final                
Location
16:30 Male
Wrestling-Greco-roman 70 Kg (M)
Final                
Location
16:30 Male
Wrestling-Greco-roman 74 Kg (M)
Final                
Location
16:30 Male
Wrestling-Greco-roman 86 Kg (M)
Final                
Location
16:30 Male
Wrestling-Greco-roman 97 Kg (M)
Final                
Location
16:30 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Gibraltar -USA                
Location
17:00 Male
Ice Hockey-Team (M)
Round Robin Germany -Russia                
Location
17:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Canada -Cuba                
Location
17:00 Mixed
Equestrian-Show Jumping team (X)
Final                
Location
17:01 Mixed
Equestrian-Show Jumping singles (X)
Semi Final                
Location
17:15 Male
Basketball-Team (M)
Round Robin Canada -USA                
Location
17:15 Male
Basketball-Team (M)
Round Robin Argentina -Israel                
Location
17:15 Female
Basketball-Team (F)
Round Robin Australia -Russia                
Location
17:15 Female
Beach Volleyball-Team (F)
Round Robin Czech Republic -USA                
Location
17:15 Female
Beach Volleyball-Team (F)
Round Robin Israel -Russia                
Location
17:16 Female
Beach Volleyball-Team (F)
Round Robin Brazil -Israel                
Location
17:30 Male
Fencing-Sabre (M)
Final                
Location
17:30 Male
Water Polo-Team (M)
Round Robin Hungary -Israel                
Location
17:30 Female
Fencing-Foil (F)
Final                
Location
17:30 Female
Volleyball-Team (F)
Round Robin                
Location
17:45 Male
Track and Field-10km Road race (M)
Final                
Location
17:45 Female
Track and Field-10km Road race (F)
Final                
Location
18:00 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Round Robin Mexico -USA                
Location
18:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin Belgium -Colombia                
Location
18:00 Male
Football-Team (M)
Round Robin Israel -Mexico                
Location
18:00 Male
Handball-Team (M)
Round Robin Brazil -France                
Location
18:00 Female
Field Hockey-Team (F)
Round Robin Holland -USA                
Location
18:00 Female
Football-Team (F)
Round Robin Australia -Brazil                
Location
18:00 Female
Football-Team (F)
Round Robin Germany -Mexico                
Location
18:00 Female
Netball-Team (F)
Round Robin Israel -South Africa                
Location
18:00 Female
Softball-Team (F)
Triple Round Robin Canada -USA                
Location
18:01 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Round Robin Brazil -Canada                
Location
18:01 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Round Robin Russia -Ukraine                
Location
18:02 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Round Robin Australia -Mexico                
Location
19:30 Male
Basketball-Team (M)
Round Robin Belgium -Mexico                
Location
19:30 Male
Basketball-Team (M)
Round Robin Australia -Greece                
Location
19:30 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Cuba -Sweden                
Location
19:30 Female
Basketball-Team (F)
Round Robin Israel -USA                
Location
19:30 Female
Water Polo-Team (F)
Double Round Robin                
Location
19:45 Female
Netball-Team (F)
Round Robin Argentina -Great Britain                
Location
20:00 Male
Track and Field-Half Marathon 40-49 (M)
Final                
Location
20:00 Male
Track and Field-Half Marathon 50-59 (M)
Final                
Location
20:00 Male
Track and Field-Half Marathon 60+ (M)
Final                
Location
20:00 Male
Track and Field-Half Marathon up to 39 (M)
Final                
Location
20:00 Male
Field Hockey-Team (M)
Round Robin Holland -Israel                
Location
20:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Israel -Mexico                
Location
20:00 Male
Volleyball-Team (M)
Round Robin Brazil -USA                
Location
20:00 Female
Track and Field-Half Marathon 40-49 (F)
Final                
Location
20:00 Female
Track and Field-Half Marathon 50-59 (F)
Final                
Location
20:00 Female
Track and Field-Half Marathon 60+ (F)
Final                
Location
20:00 Female
Track and Field-Half Marathon up to 39 (F)
Final                
Location
20:00 Mixed
Equestrian-Dressage team (X)
Final                
Location
20:30 Male
Ice Hockey-Team (M)
Round Robin Israel -USA                
Location
21:01 Mixed
Equestrian-Dressage single (X)
Semi Final                
Location

MORNING SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION
07:00 Male
Rowing-Pair oars without (M)
Qualification 1st round                
Location
07:00 Male
Golf-Singles (M)
Round 2                
Location
07:00 Male
Golf-Team (M)
Round 2                
Location
07:00 Female
Golf-Singles (F)
Round 1                
Location
07:00 Female
Golf-Team (F)
Round 1                
Location
07:15 Male
Rowing-Pair oars without (M)
Qualification 2nd round                
Location
07:45 Female
Rowing-Pair oars without (F)
Final                
Location
08:00 Female
Softball-Team (F)
Triple Round Robin Canada -Israel                
Location
08:15 Male
Rowing-Single sculls (M)
Preliminaries Round 1                
Location
08:30 Male
Rowing-Single sculls (M)
Preliminaries Round 2                
Location
09:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Cuba -USA                
Location
09:00 Male
Tennis-Singles (M)
1/8th Final                
Location
09:30 Male
Rowing-Double sculls (M)
Qualification 1st round                
Location
09:45 Male
Rowing-Double sculls (M)
Qualification 2nd round                
Location
10:00 Male
Karate-Kata Individuals (M)
Preliminaries                
Location
10:00 Male
Swimming-100m Breaststroke (M)
Preliminaries                
Location
10:00 Male
Swimming-400m Freestyle (M)
Preliminaries                
Location
10:00 Male
Badminton-Doubles (M)
Semi Final                
Location
10:00 Male
Badminton-Singles (M)
Semi Final                
Location
10:00 Male
Badminton-Singles (M)
Semi Final                
Location
10:00 Male
Swimming-100m Backstroke (M)
Preliminaries                
Location
10:00 Male
Volleyball-Team (M)
Round Robin Brazil -France                
Location
10:00 Female
Karate-Kata Individuals (F)
Preliminaries                
Location
10:00 Female
Swimming-100m Breaststroke (F)
Preliminaries                
Location
10:00 Female
Swimming-400m Freestyle (F)
Preliminaries                
Location
10:00 Female
Badminton-Doubles (F)
Semi Final                
Location
10:00 Female
Badminton-Singles (F)
Semi Final                
Location
10:00 Female
Badminton-Singles (F)
Semi Final                
Location
10:00 Female
Swimming-100m Backstroke (F)
Preliminaries                
Location
10:00 Mixed
Bridge-Team (X)
Round 3                
Location
10:00 Mixed
Badminton-Mixed Doubles (x)
Semi Final                
Location
10:15 Male
Archery-Compound 18m (M)
Preliminaries                
Location
10:15 Male
Archery-Recurve 18m (M)
Preliminaries                
Location
10:30 Male
Table Tennis-Singles (M)
Round Robin                
Location
10:30 Female
Table Tennis-Singles (F)
Round Robin                
Location
11:00 Male
Fencing-Epee team (M)
Final                
Location
11:00 Male
Karate-Kumite Up to 60 Kg (M)
Preliminaries                
Location
11:00 Male
Karate-Kumite Up to 67 Kg (M)
Preliminaries                
Location
11:00 Male
Table Tennis-Singles (M)
Round Robin                
Location
11:00 Female
Fencing-Epee team (F)
Final                
Location
11:00 Female
Gymnastics-Beam (F)
Final                
Location
11:00 Female
Gymnastics-Beam (F)
Final                
Location
11:00 Female
Gymnastics-Floor (F)
Final                
Location
11:00 Female
Gymnastics-Uneven Bars (F)
Final                
Location
11:00 Female
Gymnastics-Vaults (F)
Final                
Location
11:00 Female
Softball-Team (F)
Triple Round Robin Israel -USA                
Location
11:30 Male
Table Tennis-Doubles (M)
1/8th Final                
Location
11:45 Male
Karate-Kumite Up to 75 Kg (M)
Preliminaries                
Location
11:45 Male
Karate-Kumite Up to 84 Kg (M)
Preliminaries                
Location

AFTERNOON SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION
12:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin France -Mexico                
Location
12:15 Male
Karate-Kumite Over 84 Kg (M)
Preliminaries                
Location
12:15 Female
Karate-Kumite Up to 50 Kg (F)
Preliminaries                
Location
12:30 Male
Table Tennis-Singles (M)
Round Robin                
Location
12:30 Female
Table Tennis-Singles (F)
Round Robin                
Location
12:30 Female
Volleyball-Team (F)
Round Robin                
Location
12:45 Female
Karate-Kumite Over 68 Kg (F)
Preliminaries                
Location
12:45 Female
Karate-Kumite Up to 56 Kg (F)
Preliminaries                
Location
12:45 Female
Karate-Kumite Up to 61 Kg (F)
Preliminaries                
Location
12:45 Female
Karate-Kumite Up to 68 Kg (F)
Preliminaries                
Location
13:00 Male
Table Tennis-Singles (M)
Round Robin                
Location
13:30 Mixed
Table Tennis-Mixed Doubles (X)
Quarter Final                
Location
13:30 Mixed
Tennis-Mixed Doubles (X)
Quarter Final                
Location
14:00 Male
Badminton-Doubles (M)
Final                
Location
14:00 Male
Badminton-Singles (M)
Final                
Location
14:00 Male
Badminton-Singles (M)
Final                
Location
14:00 Female
Badminton-Doubles (F)
Final                
Location
14:00 Female
Badminton-Singles (F)
Final                
Location
14:00 Female
Badminton-Singles (F)
Final                
Location
14:00 Female
Netball-Team (F)
Round Robin Great Britain -South Africa                
Location
14:30 Male
Archery-Compound 18m (M)
Final                
Location
14:30 Male
Archery-Recurve 18m (M)
Final                
Location
14:30 Male
Table Tennis-Singles (M)
Round Robin                
Location
14:30 Male
Water Polo-Team (M)
Round Robin Brazil -Germany                
Location
14:30 Female
Archery-Compound 18m (F)
Final                
Location
14:30 Female
Archery-Recurve 18m (F)
Final                
Location
14:30 Female
Table Tennis-Singles (F)
Round Robin                
Location
15:00 Male
Gymnastics-Rings (M)
Final                
Location
15:00 Male
Fencing-Foil team (M)
Final                
Location
15:00 Male
Gymnastics-Bar (M)
Final                
Location
15:00 Male
Gymnastics-Floor (M)
Final                
Location
15:00 Male
Gymnastics-Horse (M)
Final                
Location
15:00 Male
Gymnastics-Parrallel Bars (M)
Final                
Location
15:00 Male
Gymnastics-Vaults (M)
Final                
Location
15:00 Male
Basketball-Team (M)
Round Robin Australia -Israel                
Location
15:00 Male
Gymnastics-All around (M)
Final                
Location
15:00 Male
Gymnastics-All around (M)
Final                
Location
15:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Canada -USA                
Location
15:00 Male
Table Tennis-Singles (M)
Round Robin                
Location
15:00 Male
Volleyball-Team (M)
Round Robin Costa Rica -Ukraine                
Location
15:00 Female
Fencing-Foil team (F)
Final                
Location
15:00 Mixed
Chess-Closed Tournament (X)
Round 6                
Location
15:00 Mixed
Chess-International Grand Masters (X)
Round 6                
Location
15:00 Mixed
Chess-Open Tournament (X)
Round 6                
Location
15:30 Male
Lawn Bowls-Triples (M)
Round 4                
Location
15:30 Male
Lawn Bowls-Doubles (M)
Round 4                
Location
15:30 Male
Table Tennis-Doubles (M)
Quarter Final                
Location
15:30 Female
Table Tennis-Doubles (F)
Quarter Final                
Location
15:30 Mixed
Bridge-Team (X)
Round 4                
Location
15:45 Female
Netball-Team (F)
Round Robin Argentina -Australia                
Location
16:00 Male
Swimming-100m Breaststroke (M)
Final                
Location
16:00 Male
Swimming-400m Freestyle (M)
Final                
Location
16:00 Male
Swimming-4x200 Freestyle (M)
Final                
Location
16:00 Male
Swimming-100m Backstroke (M)
Final                
Location
16:00 Male
Water Polo-Team (M)
Round Robin Canada -USA                
Location
16:00 Female
Swimming-100m Breaststroke (F)
Final                
Location
16:00 Female
Swimming-400m Freestyle (F)
Final                
Location
16:00 Female
Swimming-4x200 Freestyle (F)
Final                
Location
16:00 Female
Swimming-100m Backstroke (F)
Final                
Location
16:30 Male
Table Tennis-Singles (M)
1/8th Final                
Location
16:30 Female
Beach Volleyball-Team (F)
Round Robin Czech Republic -Russia                
Location
16:30 Female
Beach Volleyball-Team (F)
Round Robin Brazil -Israel                
Location
16:30 Female
Table Tennis-Singles (F)
Quarter Final                
Location
16:31 Female
Beach Volleyball-Team (F)
Round Robin Israel -USA                
Location
17:15 Male
Basketball-Team (M)
Round Robin Belgium -USA                
Location
17:15 Male
Basketball-Team (M)
Round Robin Argentina -Greece                
Location
17:30 Male
Water Polo-Team (M)
Round Robin Israel -Mexico                
Location
17:30 Female
Volleyball-Team (F)
Round Robin                
Location
18:00 Male
Field Hockey-Team (M)
Round Robin Australia -Holland                
Location
18:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Cuba -France                
Location
18:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Cuba -France                
Location
18:01 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Round Robin Brazil -Mexico                
Location
18:01 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Round Robin Israel -USA                
Location
18:01 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Round Robin Mexico -Russia                
Location
18:01 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Round Robin Australia -Israel                
Location
18:30 Male
Rugby-Team 15's (M)
Preliminaries Israel -Argentina                
Location
18:30 Male
Table Tennis-Singles (M)
Quarter Final                
Location
19:00 Male
Fencing-Sabre team (M)
Final                
Location
19:00 Female
Fencing-Sabre team (F)
Final                
Location
19:30 Male
Basketball-Team (M)
Round Robin Canada -France                
Location
19:30 Female
Water Polo-Team (F)
Double Round Robin                
Location
20:00 Male
Volleyball-Team (M)
Round Robin Israel -USA                
Location
20:00 Female
Field Hockey-Team (F)
Round Robin Argentina -Israel                
Location
20:30 Male
Rugby-Team 15's (M)
Preliminaries Australia -South Africa                
Location
21:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Canada -Israel                
Location

MORNING SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION
07:00 Male
Rowing-Pair oars without (M)
Final                
Location
07:00 Male
Golf-Singles (M)
Round 3                
Location
07:00 Male
Golf-Team (M)
Round 3                
Location
07:00 Female
Golf-Singles (F)
Round 2                
Location
07:00 Female
Golf-Team (F)
Round 2                
Location
07:20 Female
Rowing-Four without (F)
Final                
Location
08:00 Male
Rowing-Single sculls (M)
Qualification 1st round                
Location
08:15 Male
Rowing-Single sculls (M)
Qualification 2nd round                
Location
08:45 Female
Rowing-Double sculls (F)
Final                
Location
09:00 Male
Football-Team (M)
Quarter Final                
Location
09:00 Male
Football-Team (M)
Quarter Final                
Location
09:00 Male
Football-Team (M)
Quarter Final                
Location
09:00 Male
Football-Team (M)
Quarter Final                
Location
09:00 Male
Tennis-Singles (M)
Semi Final                
Location
09:15 Male
Rowing-Quadruple (M)
Final                
Location
10:00 Male
Swimming-1500m Freestyle (M)
Preliminaries                
Location
10:00 Male
Swimming-200m Individual medley (M)
Preliminaries                
Location
10:00 Male
Swimming-50m Freestyle (M)
Preliminaries                
Location
10:00 Male
Table Tennis-Doubles (M)
Semi Final                
Location
10:00 Male
Volleyball-Team (M)
Round Robin Costa Rica -USA                
Location
10:00 Female
Swimming-200m Individual medley (F)
Preliminaries                
Location
10:00 Female
Swimming-800m Freestyle (F)
Preliminaries                
Location
10:00 Female
Swimming-50m Freestyle (F)
Preliminaries                
Location
10:00 Female
Table Tennis-Doubles (F)
Semi Final                
Location
10:00 Mixed
Bridge-Team (X)
Round 5                
Location
10:15 Male
Archery-Compound 50m (M)
Preliminaries                
Location
10:15 Male
Archery-Recurve 70m (M)
Preliminaries                
Location
10:40 Mixed
Table Tennis-Mixed Doubles (X)
Semi Final                
Location
11:00 Male
Karate-Kata Individuals (M)
Final                
Location
11:00 Male
Karate-Kata Team (M)
Preliminaries                
Location
11:00 Male
Karate-Kumite Team (M)
Preliminaries                
Location
11:00 Male
Cricket-Team (M)
Round Robin Australia -India                
Location
11:00 Male
Cricket-Team (M)
Round Robin Israel -South Africa                
Location
11:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Cuba -Mexico                
Location
11:10 Female
Karate-Kata Individuals (F)
Final                
Location
11:20 Male
Karate-Kumite Up to 60 Kg (M)
Final                
Location
11:30 Male
Karate-Kumite Up to 67 Kg (M)
Final                
Location
11:40 Male
Karate-Kumite Up to 75 Kg (M)
Final                
Location
11:50 Male
Karate-Kumite Up to 84 Kg (M)
Final                
Location

AFTERNOON SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION
12:00 Male
Karate-Kumite Over 84 Kg (M)
Final                
Location
12:00 Male
Table Tennis-Singles (M)
Semi Final                
Location
12:00 Female
Table Tennis-Singles (F)
Semi Final                
Location
12:10 Female
Karate-Kumite Up to 50 Kg (F)
Final                
Location
12:20 Female
Karate-Kumite Up to 56 Kg (F)
Final                
Location
12:30 Female
Karate-Kumite Up to 61 Kg (F)
Final                
Location
12:30 Female
Volleyball-Team (F)
Round Robin                
Location
12:30 Female
Volleyball-Team (F)
Round Robin                
Location
12:40 Female
Karate-Kumite Up to 68 Kg (F)
Final                
Location
12:50 Female
Karate-Kumite Over 68 Kg (F)
Final                
Location
13:00 Male
Water Polo-Team (M)
Round Robin Canada -Mexico                
Location
13:20 Mixed
Table Tennis-Mixed Doubles (X)
Bronze medal game                
Location
13:20 Mixed
Table Tennis-Mixed Doubles (X)
Final                
Location
13:30 Male
Ice Hockey-Team (M)
Round Robin Canada -Israel                
Location
14:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin France -USA                
Location
14:00 Male
Table Tennis-Doubles (M)
Bronze medal game                
Location
14:00 Male
Table Tennis-Doubles (M)
Final                
Location
14:00 Female
Table Tennis-Doubles (F)
Bronze medal game                
Location
14:00 Female
Table Tennis-Doubles (F)
Final                
Location
15:00 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Ranking                
Location
15:00 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Cuba -Gibraltar                
Location
15:00 Male
Volleyball-Team (M)
Round Robin Brazil -Israel                
Location
15:00 Male
Volleyball-Team (M)
Round Robin France -Ukraine                
Location
15:00 Female
Field Hockey-Team (F)
Semi Final                
Location
15:00 Female
Softball-Team (F)
Triple Round Robin Canada -USA                
Location
15:00 Mixed
Archery-Mixed Team Compound 50m (X)
Final                
Location
15:00 Mixed
Archery-Mixed Team Recurve 70m (X)
Final                
Location
15:00 Mixed
Chess-Closed Tournament (X)
Round 7                
Location
15:00 Mixed
Chess-International Grand Masters (X)
Round 7                
Location
15:00 Mixed
Chess-Open Tournament (X)
Round 7                
Location
15:20 Male
Table Tennis-Singles (M)
Bronze medal game                
Location
15:20 Male
Table Tennis-Singles (M)
Final                
Location
15:20 Female
Table Tennis-Singles (F)
Bronze medal game                
Location
15:20 Female
Table Tennis-Singles (F)
Final                
Location
15:30 Male
Lawn Bowls-Fours (M)
Round 1                
Location
15:30 Male
Lawn Bowls-Singles (M)
Round 1                
Location
15:30 Male
Water Polo-Team (M)
Round Robin Germany -Hungary                
Location
15:45 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Ranking                
Location
15:45 Female
Beach Volleyball-Team (F)
Round Robin Czech Republic -Israel                
Location
15:46 Female
Beach Volleyball-Team (F)
Round Robin Brazil -USA                
Location
15:46 Female
Beach Volleyball-Team (F)
Round Robin Israel -Russia                
Location
16:00 Male
Swimming-1500m Freestyle (M)
Final                
Location
16:00 Male
Swimming-200m Individual medley (M)
Final                
Location
16:00 Male
Swimming-4x100 Medley (M)
Final                
Location
16:00 Male
Football-Team (M)
Another Ranking                
Location
16:00 Male
Football-Team (M)
Another Ranking                
Location
16:00 Male
Handball-Team (M)
Round Robin France -Israel                
Location
16:00 Male
Swimming-50m Freestyle (M)
Final                
Location
16:00 Female
Swimming-200m Individual medley (F)
Final                
Location
16:00 Female
Swimming-4x100 Medley (F)
Final                
Location
16:00 Female
Swimming-800m Freestyle (F)
Final                
Location
16:00 Female
Football-Team (F)
Round Robin Australia -USA                
Location
16:00 Female
Football-Team (F)
Round Robin Brazil -Great Britain                
Location
16:00 Female
Swimming-50m Freestyle (F)
Final                
Location
16:15 Female
Netball-Team (F)
Round Robin Australia -South Africa                
Location
16:30 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin France -Hungary                
Location
16:30 Mixed
Equestrian-Dressage single (X)
Final                
Location
17:00 Male
Field Hockey-Team (M)
Semi Final                
Location
17:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Canada -Mexico                
Location
17:15 Male
Basketball-Team (M)
Round Robin Belgium -France                
Location
17:15 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Another Ranking                
Location
17:15 Female
Basketball-Team (F)
Round Robin Israel -Russia                
Location
17:30 Female
Volleyball-Team (F)
Round Robin                
Location
17:30 Female
Volleyball-Team (F)
Round Robin                
Location
17:30 Female
Water Polo-Team (F)
Double Round Robin                
Location
18:00 Male
Track and Field-Shot put (M)
Final                
Location
18:00 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Another Ranking                
Location
18:00 Male
Football-Team (M)
Another Ranking                
Location
18:00 Male
Football-Team (M)
Another Ranking                
Location
18:00 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Brazil -USA                
Location
18:00 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Argentina -Mexico                
Location
18:00 Male
Handball-Team (M)
Round Robin Argentina -Brazil                
Location
18:00 Female
Beach Volleyball-Team (F)
Round Robin Czech Republic -Israel                
Location
18:00 Female
Beach Volleyball-Team (F)
Round Robin Israel -USA                
Location
18:00 Female
Football-Team (F)
Round Robin Argentina -Germany                
Location
18:00 Female
Football-Team (F)
Round Robin Israel -Mexico                
Location
18:00 Female
Netball-Team (F)
Round Robin Great Britain -Israel                
Location
18:01 Female
Beach Volleyball-Team (F)
Round Robin Brazil -Russia                
Location
18:10 Male
Track and Field-Pole vault (M)
Final                
Location
18:15 Female
Track and Field-100m Hurdles (F)
Final                
Location
18:20 Male
Track and Field-Hammer throw (M)
Final                
Location
18:30 Male
Track and Field-High jump (M)
Final                
Location
18:40 Female
Track and Field-Triple jump (F)
Final                
Location
18:45 Male
Track and Field-110m Hurdles (M)
Final                
Location
19:00 Female
Field Hockey-Team (F)
Semi Final                
Location
19:00 Mixed
Equestrian-Show Jumping singles (X)
Final                
Location
19:10 Female
Track and Field-100m (F)
Semi Final                
Location
19:20 Male
Track and Field-100m (M)
Semi Final                
Location
19:20 Female
Track and Field-Shot put (F)
Final                
Location
19:30 Male
Basketball-Team (M)
Round Robin Mexico -USA                
Location
19:30 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Australia -Lithuania                
Location
19:30 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Hong Kong -Israel                
Location
19:30 Female
Basketball-Team (F)
Round Robin Australia -USA                
Location
19:55 Female
Track and Field-400m (F)
Final                
Location
20:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Cuba -Israel                
Location
20:05 Male
Track and Field-400m (M)
Final                
Location
20:15 Female
Track and Field-1500m (F)
Final                
Location
20:25 Male
Track and Field-1500m (M)
Final                
Location
20:30 Male
Track and Field-Triple jump (M)
Final                
Location
20:40 Female
Track and Field-100m (F)
Final                
Location
20:50 Male
Track and Field-100m (M)
Final                
Location
21:00 Male
Field Hockey-Team (M)
Semi Final                
Location
21:00 Female
Softball-Team (F)
Triple Round Robin Israel -USA                
Location
21:40 Female
Track and Field-4x100m Relay (F)
Final                
Location
21:50 Male
Track and Field-4x100m Relay (M)
Final                
Location

MORNING SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION
07:00 Male
Golf-Singles (M)
FINAL ROUND                
Location
07:00 Male
Golf-Team (M)
FINAL ROUND                
Location
07:00 Female
Golf-Singles (F)
FINAL ROUND                
Location
07:00 Female
Golf-Team (F)
FINAL ROUND                
Location
07:15 Male
Rowing-Four without (M)
Final                
Location
07:30 Female
Rowing-Single sculls (F)
Final                
Location
08:00 Male
Rowing-Single sculls (M)
Final                
Location
08:40 Female
Rowing-Quadruple (F)
Final                
Location
09:00 Male
Rowing-Double sculls (M)
Final                
Location
09:00 Male
Tennis-Singles (M)
Consolation Semi FInal                
Location
09:30 Female
Rhythmic Gymnastics-Ball (F)
Final                
Location
09:30 Female
Rhythmic Gymnastics-Clubs (F)
Final                
Location
09:30 Female
Rhythmic Gymnastics-Hoop (F)
Final                
Location
09:30 Female
Rhythmic Gymnastics-Ribbon (F)
Final                
Location
09:30 Female
Rhythmic Gymnastics-All around (F)
Final                
Location
09:30 Female
Rhythmic Gymnastics-All around (F)
Final                
Location
10:00 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Semi Final                
Location
10:00 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Semi Final                
Location
10:00 Male
Volleyball-Team (M)
Round Robin France -USA                
Location
10:00 Mixed
Bridge-Team (X)
Places 5-6                
Location
10:00 Mixed
Bridge-Team (X)
Semi Final                
Location
10:15 Male
Archery-Compound 50m (M)
Preliminaries                
Location
10:15 Male
Archery-Recurve 70m (M)
Preliminaries                
Location
11:00 Male
Cricket-Team (M)
Final                
Location
11:00 Male
Cricket-Team (M)
Ranking                
Location
11:00 Male
Football-Team (M)
Ranking                
Location
11:00 Male
Football-Team (M)
Ranking                
Location
11:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Mexico -USA                
Location

AFTERNOON SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION
12:30 Male
Volleyball-Team (M)
Round Robin Costa Rica -Israel                
Location
12:30 Female
Volleyball-Team (F)
Ranking                
Location
13:00 Mixed
Tennis-Mixed Doubles (X)
Final                
Location
13:30 Male
Ice Hockey-Team (M)
Round Robin Canada -Russia                
Location
13:30 Female
Softball-Team (F)
Semi Final                
Location
14:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Canada -France                
Location
14:30 Male
Archery-Compound 50m (M)
Final                
Location
14:30 Male
Archery-Recurve 70m (M)
Final                
Location
14:30 Male
Water Polo-Team (M)
Round Robin Brazil -USA                
Location
14:30 Female
Archery-Compound 50m (F)
Final                
Location
14:30 Female
Archery-Recurve 70m (F)
Final                
Location
14:30 Female
Beach Volleyball-Team (F)
Ranking                
Location
15:00 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Sweden -USA                
Location
15:00 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Argentina -France                
Location
15:00 Female
Field Hockey-Team (F)
Ranking                
Location
15:00 Female
Volleyball-Team (F)
Semi Final                
Location
15:00 Female
Volleyball-Team (F)
Ranking                
Location
15:00 Mixed
Chess-Closed Tournament (X)
Round 8                
Location
15:00 Mixed
Chess-International Grand Masters (X)
Round 8                
Location
15:00 Mixed
Chess-Open Tournament (X)
Round 8                
Location
15:15 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Ranking                
Location
15:30 Male
Lawn Bowls-Fours (M)
Round 2                
Location
15:30 Male
Lawn Bowls-Singles (M)
Round 2                
Location
15:30 Mixed
Bridge-Team (X)
Final round 1                
Location
16:00 Male
Football-Team (M)
Semi Final                
Location
16:00 Male
Football-Team (M)
Semi Final                
Location
16:00 Male
Water Polo-Team (M)
Round Robin Hungary -Mexico                
Location
16:00 Female
Football-Team (F)
Ranking                
Location
16:30 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Brazil -Lithuania                
Location
16:30 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Australia -Gibraltar                
Location
17:00 Male
Field Hockey-Team (M)
Ranking                
Location
17:00 Male
Ice Hockey-Team (M)
Round Robin Germany -USA                
Location
17:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Israel -USA                
Location
17:15 Male
Basketball-Team (M)
Ranking                
Location
17:30 Male
Volleyball-Team (M)
Round Robin Brazil -Ukraine                
Location
17:30 Male
Water Polo-Team (M)
Round Robin Canada -Israel                
Location
17:30 Female
Beach Volleyball-Team (F)
Final                
Location
17:30 Female
Volleyball-Team (F)
Semi Final                
Location
17:40 Female
Track and Field-400m Hurdles (F)
Final                
Location
17:50 Female
Track and Field-Discus throw (F)
Final                
Location
18:00 Male
Track and Field-400m Hurdles (M)
Final                
Location
18:00 Female
Track and Field-Pole vault (F)
Final                
Location
18:00 Female
Football-Team (F)
Semi Final                
Location
18:00 Female
Football-Team (F)
Semi Final                
Location
18:00 Female
Football-Team (F)
Another Ranking                
Location
18:00 Female
Netball-Team (F)
Round Robin Argentina -South Africa                
Location
18:10 Female
Track and Field-Long jump (F)
Final                
Location
18:15 Male
Beach Volleyball-Team (M)
Final                
Location
18:30 Male
Rugby-Team 15's (M)
Semi Final                
Location
18:45 Male
Track and Field-Discus throw (M)
Final                
Location
19:00 Female
Field Hockey-Team (F)
Final                
Location
19:20 Female
Track and Field-200m (F)
Final                
Location
19:30 Male
Track and Field-200m (M)
Final                
Location
19:30 Male
Basketball-Team (M)
Ranking                
Location
19:30 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Hong Kong -Hungary                
Location
19:30 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Israel -Mexico                
Location
19:30 Female
Softball-Team (F)
Final                
Location
19:30 Female
Water Polo-Team (F)
Double Round Robin                
Location
19:45 Female
Track and Field-Javelin throw (F)
Final                
Location
19:45 Female
Netball-Team (F)
Round Robin Australia -Israel                
Location
19:50 Female
Track and Field-High jump (F)
Final                
Location
20:00 Male
Softball-Team (M)
Double Round Robin Canada -Cuba                
Location
20:05 Male
Track and Field-Long jump (M)
Final                
Location
20:20 Female
Track and Field-800m (F)
Final                
Location
20:25 Male
Track and Field-800m (M)
Final                
Location
20:30 Male
Rugby-Team 15's (M)
Semi Final                
Location
20:30 Female
Track and Field-5000m (F)
Final                
Location
20:35 Male
Track and Field-5000m (M)
Final                
Location
20:40 Male
Track and Field-Javelin throw (M)
Final                
Location
21:00 Male
Field Hockey-Team (M)
Final                
Location
21:15 Female
Track and Field-4x400m Relay (F)
Final                
Location
21:25 Male
Track and Field-4x400m Relay (M)
Final                
Location

MORNING SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION
05:30 Male
Triathlon-16-17 sprint (M)
Final                
Location
05:30 Male
Triathlon-18-19 sprint (M)
Final                
Location
05:30 Male
Triathlon-20-24 (M)
Final                
Location
05:30 Male
Triathlon-25-29 (M)
Final                
Location
05:30 Male
Triathlon-30-34 (M)
Final                
Location
05:30 Male
Triathlon-35-39 (M)
Final                
Location
05:30 Male
Triathlon-40-44 (M)
Final                
Location
05:30 Male
Triathlon-45-49 (M)
Final                
Location
05:30 Male
Triathlon-50-54 (M)
Final                
Location
05:30 Male
Triathlon-50-54 (M)
Final                
Location
05:30 Male
Triathlon-55-59 (M)
Final                
Location
05:30 Male
Triathlon-60-64 (M)
Final                
Location
05:30 Male
Triathlon-65-69 (M)
Final                
Location
05:30 Male
Triathlon-70-74 (M)
Final                
Location
05:30 Male
Triathlon-75-79 (M)
Final                
Location
05:30 Male
Triathlon-80+ (M)
Final                
Location
05:30 Female
Triathlon-16-17 sprint (F)
Final                
Location
05:30 Female
Triathlon-18-19 sprint (F)
Final                
Location
05:30 Female
Triathlon-20-24 (F)
Final                
Location
05:30 Female
Triathlon-25-29 (F)
Final                
Location
05:30 Female
Triathlon-30-34 (F)
Final                
Location
05:30 Female
Triathlon-35-39 (F)
Final                
Location
05:30 Female
Triathlon-40-44 (F)
Final                
Location
05:30 Female
Triathlon-45-49 (F)
Final                
Location
05:30 Female
Triathlon-50-54 (F)
Final                
Location
05:30 Female
Triathlon-50-54 (F)
Final                
Location
05:30 Female
Triathlon-55-59 (F)
Final                
Location
05:30 Female
Triathlon-60-64 (F)
Final                
Location
05:30 Female
Triathlon-65-69 (F)
Final                
Location
05:30 Female
Triathlon-70-74 (F)
Final                
Location
05:30 Female
Triathlon-75-79 (F)
Final                
Location
05:30 Female
Triathlon-80+ (F)
Final                
Location
07:00 Male
Cycling-Road Race 105 km 17-18 (M)
Final                
Location
07:00 Male
Cycling-Road Race 105 km Elite 19+ (M)
Final                
Location
07:02 Male
Cycling-Road Race 84 km 30+ (M)
Final                
Location
07:02 Male
Cycling-Road Race 84 km 40+ (M)
Final                
Location
07:02 Male
Cycling-Road Race 84 km 50+ (M)
Final                
Location
07:02 Male
Cycling-Road Race 84 km 60+ (M)
Final                
Location
07:04 Female
Cycling-Road Race 63 km 17-29 (F)
Final                
Location
07:04 Female
Cycling-Road Race 63 km 30-49 (F)
Final                
Location
07:04 Female
Cycling-Road Race 63 km 50+ (F)
Final                
Location
09:00 Male
Lawn Bowls-Fours (M)
Round 3                
Location
09:00 Male
Lawn Bowls-Singles (M)
Round 3                
Location
09:00 Male
Volleyball-Team (M)
Ranking                
Location
10:00 Male
Tennis-Singles (M)
Consolation Final                
Location
10:00 Female
Volleyball-Team (F)
Another Ranking                
Location
10:00 Mixed
Chess-Closed Tournament (X)
Round 9                
Location
10:00 Mixed
Chess-International Grand Masters (X)
Round 9                
Location
10:00 Mixed
Chess-Open Tournament (X)
Round 9                
Location
10:00 Mixed
Bridge-Team (X)
Final round 2                
Location
10:30 Male
Softball-Team (M)
Semi Final                
Location
11:00 Male
Basketball-Team (M)
Semi Final                
Location
11:00 Male
Water Polo-Team (M)
Round Robin Brazil -Canada                
Location
11:00 Female
Basketball-Team (F)
Semi Final                
Location
11:00 Female
Volleyball-Team (F)
Ranking                
Location

AFTERNOON SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION
12:00 Male
Handball-Team (M)
Ranking                
Location
12:00 Male
Ice Hockey-Team (M)
Ranking                
Location
12:00 Female
Volleyball-Team (F)
Another Ranking                
Location
12:30 Male
Water Polo-Team (M)
Round Robin Hungary -USA                
Location
13:00 Female
Volleyball-Team (F)
Final                
Location
13:15 Male
Basketball-Team (M)
Semi Final                
Location
13:15 Female
Basketball-Team (F)
Semi Final                
Location
13:30 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Lithuania -Sweden                
Location
13:30 Male
Softball-Team (M)
Semi Final                
Location
14:00 Male
Water Polo-Team (M)
Round Robin Germany -Israel                
Location
15:00 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Brazil -Gibraltar                
Location
15:00 Male
Volleyball-Team (M)
Final                
Location
16:00 Male
Handball-Team (M)
Final                
Location
16:00 Female
Water Polo-Team (F)
Double Round Robin                
Location
16:30 Male
Futsal-Team (M)
Round Robin Australia -Cuba                
Location

MORNING SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION

AFTERNOON SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION
20:30 Male
Ice Hockey-Team (M)
Final                
Location

MORNING SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION
06:00 Male
Swimming-Open Water 1.5Km 18-29 (M)
Final                
Location
06:00 Female
Swimming-Open Water 1.5Km 18-29 (F)
Final                
Location
09:00 Male
Football-Team (M)
Ranking                
Location
09:00 Male
Football-Team (M)
Another Ranking                
Location
09:00 Male
Football-Team (M)
Another Ranking                
Location
09:00 Female
Football-Team (F)
Another Ranking                
Location
09:00 Female
Football-Team (F)
Another Ranking                
Location
09:30 Male
Futsal-Team (M)
Another Ranking                
Location
11:00 Male
Basketball-Team (M)
Another Ranking                
Location
11:00 Male
Futsal-Team (M)
Another Ranking                
Location
11:00 Female
Football-Team (F)
Ranking                
Location

AFTERNOON SESSION

LOCAL TIMEGENDEREVENTROUND              LOCATION
13:30 Male
Softball-Team (M)
Elimination Rounds                
Location
15:00 Female
Basketball-Team (F)
Ranking                
Location
15:15 Male
Basketball-Team (M)
Ranking                
Location
15:45 Female
Netball-Team (F)
Ranking                
Location
16:00 Female
Water Polo-Team (F)
Final                
Location
16:30 Male
Lawn Bowls-Fours (M)
Round 4                
Location
16:30 Male
Lawn Bowls-Singles (M)
Round 4                
Location
17:00 Male
Rugby-Team 15's (M)
Another Ranking                
Location
17:00 Male
Futsal-Team (M)
Ranking                
Location
17:00 Female
Football-Team (F)
Final                
Location
17:30 Male
Basketball-Team (M)
Another Ranking                
Location
17:30 Female
Basketball-Team (F)
Final                
Location
17:30 Female
Netball-Team (F)
Final                
Location
18:00 Male
Water Polo-Team (M)
Ranking                
Location
18:30 Male
Rugby-Team 15's (M)
Places 3-4                
Location
19:30 Male
Football-Team (M)
Final                
Location
19:30 Male
Futsal-Team (M)
Final                
Location
19:30 Male
Softball-Team (M)
Final                
Location
20:00 Male
Basketball-Team (M)
Final                
Location
20:00 Male
Water Polo-Team (M)
Final                
Location
20:30 Male
Rugby-Team 15's (M)
Final                
Location